Тест низ една илустрација: Дали имате машки или женски мозок?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Тест низ една илустрација: Дали имате машки или женски мозок?

Без разлика на тоа дали сте маж или жена, може да имате мозок кој функционира како на спротивниот пол.

test-niz-edna-ilustracija-dali-imate-maski-ili-zenski-mozok-001.jpg

Како да утврдите дали имате машки или женски мозок? Многу едноставно.

Внимателно разгледајате ја илустрацијата во продолжение, дајте си неколку минути за анализа, па потоа одговорете:

Тест низ една илустрација: Дали имате машки или женски мозок?
  1. Кон вас, свртен е со лицето
    Спротивно од вас, свртен е со грбот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Размислувате како маж или како жена? Мажите и жените се многу различни, а на тоа, секојдневно нè потсетуваат психолоз...
Женски тест: Како најчесто ви изгледа карминот и што значи тоа за вас? Сигурно посакувате карминот да ви изгледа онака како кога првпат ќе го отворите,...
Тест за говор на телото: Која од овие жени крие нешто од вас? Говорот на телото се однесува на невербалните сигнали коишто ги користиме за да ...

Најчитани неделава