Тест за внимателност: Кое од дечињата е девојче?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Тест за внимателност: Кое од дечињата е девојче?

Сите сме склони на проценување по надворешен изглед, а овој тест е доказ дека тој неретко знае да прелаже.

test-za-vnimatelnost-koe-od-decinjata-e-devojce-01.jpg

Добро разгледајте ја илустрацијата пред да одговорите. Имате колку време и да сакате.

Трите дечиња се со кратка коса, облечени во панталони и кошули, имаат зелени очи...

Но, кој е единствениот детаљ кој открива кое од трите деца е женско?

Ако сакате да го проверите одговорот или едноставно се откажувате, кликнете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...
Тест: Каде се крие љубовникот? На прв поглед, жената изгледа невино додека си ги полева цвеќињата, но во дворот...

Најчитани неделава