Тест што го користат психолозите – она што ќе го видите прво ги открива вашите лоши одлуки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Тест што го користат психолозите – она што ќе го видите прво ги открива вашите лоши одлуки

Тестовите на личноста вообичаено се засноваат на оптички илузии коишто се особено популарни во последните години. Илустрациите коишто најчесто ги среќаваме на интернет неретко ги користат и психолозите во својата работа со пациентите.

Test-sto-go-koristat-psiholozite-01.jpg

Пред вас стои необична илустрација, а вашата задача е без премногу размислување да кажете што прво видовте на сликата – ЛАВ или ЕГЗОТИЧНА ПТИЦА?

test-sto-go-koristat-psiholozite-ona-sto-ke-go-vidite-prvo-gi-otkriva-vashite-loshi-odluki-002.jpg

Одговорот ќе го најдете на следната страна…Би можело да ве интересира:

Што прво ќе видите на сликата открива: Зошто немате среќа во љубовта и како да ја најдете? Доколку сте љубители на тестови кои само со една фотографија ви откриваат нешто ...
Брз и прецизен тест кој го открива карактерот - Што видовте прво на сликата? Дрво, горила, лав или риби? Што забележавте прво на сликата? Не трудете се премн...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...