Тест за оние со изострен вид – Што не е во ред со телефонот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Тест за оние со изострен вид – Што не е во ред со телефонот?

Ќе успеете ли да најдете што не е во ред со телефонот, или веќе заборавивте како треба да изгледаат овие ретро телефони?

test-za-onie-so-izostreno-oko-shto-ne-e-vo-red-so-telefonot-01.jpg

На илустрацијата има стар мобилен телефон, но нешто не е во ред со него.

Ќе успеете ли да забележите што не е во ред?

test-za-onie-so-izostreno-oko-shto-ne-e-vo-red-so-telefonot-01.jpg

Ако мислевте дека ја решивте загатката со стариот датум, се лажете. Има нешто понеобично од датумот...

Обидете се уште еднаш или преминете на следната страна за точниот одговор...Би можело да ве интересира:

Нумерологија: Пресметајте дали вашето име е магнет за пари Комбинација од броеви и вашето име можат да откријат дали парите лесно ќе ви дој...
Која хемисфера ви доминира: Левата или десната страна на мозокот? Научниците велат дека сите луѓе можат да се поделат во две групи според тоа кој ...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...