Квиз: Колку добро одржувате лична хигиена?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Квиз: Колку добро одржувате лична хигиена?

Личната хигиена е половина здравје, ако не и нешто повеќе. Па, дали навиките ви се правилни или погрешни?

kviz-kolku-dobro-odrzuvate-licna-higiena-001.jpg

Колку пати во неделата треба да се бањате, дали претерувате или сепак треба да зачестите?

Дали рацете ги миете на брзина или им посветувате доволно време?

Во зависност од тоа на колку од овие едноставни прашања ќе одговорите точно, ќе откриете колку важите за личност која води исклучително добра хигиена, или забушавате. 

Одговарајте искрено на следниве прашања и откријте:

Колку добро одржувате лична хигиена?
 1. 1.
  Секој ден
  Секој втор ден
  2-3 пати во неделата
 2. 2.
  Четка
  Луфа
  Ништо, само рацете
 3. 3.
  На 2 недели
  Секоја недела
  Кога ќе почне да мириса лошо
 4. 4.
  Пред излегување
  После секој оброк
  Наутро и навечер
 5. 5.
  Само пред да одам на забар
  Никогаш не сум
  Да, секој ден
 6. 6.
  Со соодветни средства за нега
  Само со вода, евентуално сапун
  Со влажни марамчиња
 7. 7.
  Со сапун
  Антибактериски сапун
  Најчесто само вода

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Која жена изгледа најстаро? Како ја проценувате возраста на жените? Според начинот на облекување, ставот или...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава