Квиз за 5G стручњаци: Ги знаете ли одговорите на најлесните прашања за мобилни мрежи?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Квиз за 5G стручњаци: Ги знаете ли одговорите на најлесните прашања за мобилни мрежи?

5G мрежата, која би требало во блиска иднина да им го олеснува животот на милиони мобилни корисници ширум светот, периодов е главна тема во земјава и пошироко.

kviz-za-5g-strucnjaci-gi-znaete-li-odgovorite-na-najlesnite-prasanja-na-temata-001.jpg

Теориите на заговор во кои спаѓа развојот на оваа мрежа се многу почести и одат многу подалеку отколку што очекувавме.

Па, пред да полемизирате на темата, проверете дали ги знаете најлесните одговори поврзани со мобилните мрежи и нивниот развој:

Квиз за 5G стручњаци: Ги знаете ли одговорите на најлесните прашања на темата?
 1. 1.
  GSM
  Генерација
  Глобална покриеност
 2. 2.
  10 пати
  100 пати
  20%
 3. 3.
  BBS
  LTE
  GEE
 4. 4.
  Дупло
  10 пати
  100 пати
 5. 5.
  Албанија
  Црна Гора
  Босна и Херцеговина
 6. 6.
  GPRS
  HSPA
  LTE

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку факти знаете за животинскиот свет? Светот содржи отприлика 8.7 милиони животински видови, па не е ни чудно што сè у...
Првото што ќе го видите на сликата открива: Како гледате на животот? Погледнете ја илустрацијата и одберете што прво забележавте. Одговорот ќе ви отк...
Дали ги знаете најголемите работи во светот? Нашата планета е огромна, но не и најголемата во Сончевиот систем - ниту одблизу...

Спонзорирани линкови: