Гатанка: Колку повеќе го има, толку помалку го гледаш, што е тоа?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Гатанка: Колку повеќе го има, толку помалку го гледаш, што е тоа?

Дали гатанките ви го носат мирисот на детството и миговите поминати со вашите баби и дедовци? Дали ги сакавте ваквите загатки?

gatanka-kolku-povekje-go-ima-tolku-pomalku-go-gledash-shto-e-toa-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Гатанка за остроумни: Што е тоа? Проверете дали го знаете одговорот на оваа гатанка? Размислете добро, не е тешко...
Гатанка за луѓе со кликер: Ќе се сетите ли? Дали сте љубител на гатанки? Го знаете ли одговорот на оваа? Бидете истрајни... ...
Гатанка за умни глави: Кој е одговорот? Добро размислете пред да дадете одговор. Што може да биде тоа? Ќе се сетите ли н...

Спонзорирани линкови: