Играме брза географија: Кажете ни ги сите градови на буквата „К“ во Македонија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Играме брза географија: Кажете ни ги сите градови на буквата „К“ во Македонија

Дали ја сакате играта „Брза географија“? Ајде да се забавуваме малку... Колку градови во Македонија знаете чие име почнува на буквата „К“?

igrame-brza-geografija-kazhete-ni-grad-na-bukvata-k-vo-makedonija-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Играме брза географија: Кои држави на буквата „К“ ги знаете? На колку максимум држави чии имиња започнуваат на буквата „К“ во моментов ќе се ...
Играме брза географија: Покрај Грција, кои други држави на буквата „Г“ ги знаете? Колку држави на буквата „Г“ знаете? Дали ќе се сетите на сите? Какви оценки имав...
Играме брза географија: Набројте ни барем 3 села на буквата „А“ во Македонија Дали ја познавате доволно добро нашата држава? Дали на моменти пријателите се ше...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава