Брзо, брзо – 4 загатки кои треба да ги решите под притисок
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Брзо, брзо – 4 загатки кои треба да ги решите под притисок

Колку добро размислувате под притисок?

brzo-brzo-4-zagatki-koi-treba-da-gi-reshite-pod-pritisok-01.jpg

Дали кога некој ќе ви каже дека треба да дејствувате брзо, се кочите или мозокот ви се пушта на најголема брзина?

Сега имате шанса да се докажете – за секоја загатка имате 30 секунди.

Односно, за 2 минути треба да ги решите следниве 4 загатки:

Брзо, брзо – 4 загатки кои треба да ги решите под притисок
 1. 1. Три жени се во иста чекална, трите делуваат дека се бремени. Но, еден детаљ ќе ви го даде точниот одговор на прашањето:
  Кликни за одговорот
 2. 2. На работното биро, помеѓу канцеларискиот материјал, има еден кармин. Најдете го за 30 секунди:
  Кликни за одговорот
 3. 3. Навидум, три жени на плажа. Но, вистината е дека само две од нив се жени.
  Кликни за одговорот
 4. 4. Каде е паднат клучот?
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Загатки заради кои нема да имате мир додека не најдете решение Истражувањата многупати докажале дека решавањето загатки и логички задачи е искл...
Имате 7 секунди да откриете - Што прави жената погрешно? На прв поглед сè изгледа нормално, но сепак, нешто не е во ред со фотографијата ...
8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор Како на секој друг дел од телото, така и на мозокот му треба тренинг, а со овие ...

Најчитани неделава