Дали мозокот ви е „млад и бистар“ - ќе ги најдете лилјакот, патката и пеперутката?


Дали мозокот ви е „млад и бистар“ - ќе ги најдете лилјакот, патката и пеперутката?

Која е вашата задача? Погледнете ја сликата. На неа треба да ги пронајдете пеперутката, патката и лилјакот. 

dali-mozokot-vi-e-mlad-i-bistar-ke-gi-najdete-liljakot-patkata-i-peperutkata-01.jpg

Загатката е прилично тешка затоа што на самата слика има премногу предмети.

Но, треба да гледате внимателно. Ако успеете да ги најдете сите три (пеперутката, патката и лилјакот), вашиот мозок е „млад и бистар“ и немате простор за грижа.

dali-mozokot-vi-e-mlad-i-bistar-ke-gi-najdete-liljakot-patkata-i-peperutkata01.jpg

Доколку не успеете да ги пронајдете, решението го имате на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што прво ќе видите на сликата открива: Зошто немате среќа во љубовта и како да ја најдете? Доколку сте љубители на тестови кои само со една фотографија ви откриваат нешто ...
Логички задачи за кои ќе мора да го помачите мозокот За да го развиете креативното размислување, многу психолози советуваат да решава...
8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор Како на секој друг дел од телото, така и на мозокот му треба тренинг, а со овие ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg