Квиз: Што недостасува на дното на морето?


Квиз: Што недостасува на дното на морето?

За успешно да го решите овој квиз не ви требаат апсолутно никакви познавања, туку само да знаете да си го слушате внатрешниот глас.

kviz-shto-nedostasuva-na-dnoto-na-moreto-001.jpg

Целта е да ја погледнете и дополните илустрацијата, односно непотполниот цртеж.

Според тоа, многу лесно ќе одредите што е она што ви недостасува во реалниот живот и на што точно треба да посветите повеќе време, фокус и енергија.

Квиз: Што недостасува на дното на морето?


М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg