Квиз за ментална гимнастика: Ќе ги најдете ли сите скриени предмети?


Квиз за ментална гимнастика: Ќе ги најдете ли сите скриени предмети?

Добро ќе ви дојде за расонување или размрдување на видот и умот – ве предизвикуваме да ги пронајдете сите скриени предмети на илустрациите.

kviz-za-mentalna-gimnastika-kje-gi-najdete-li-site-skrieni-predmeti-01.jpg

Ако имате малку слободно време искористете го за кратка ментална игра.

На повеќето можеби ќе се откажете, но дајте им шанса...

Кликнете на секоја слика за да откриете каде се кријат предметите.

Ќе ги најдете ли сите скриени предмети?
 1. 1. Најдете го зеленото јаболко.
  Кликни за одговорот
 2. 2. Тука некаде се крие црвено срце - каде е?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Каде е скриено тениското топче?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Каде е синиот балон?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Ја гледате ли портокаловата коцка?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Каде е стакленото шише?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Тука некаде се крие зајче - каде е?
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg