Квиз со 7 измешани лаги и вистини - Што е што?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Квиз со 7 измешани лаги и вистини - Што е што?

Колку лесно верувате во нешто што ќе слушнете или прочитате?

kviz-so-7-izmeshani-lagi-i-vistini-shto-e-shto-001.jpg

Колку често ги проверувате информациите кои ќе дојдат до вас, пред да поверувате во нив?

Ова се 7 лаги и вистини кои сигурно барем еднаш сте ги слушнале. Но, што е што?

Квиз со 7 измешани лаги и вистини - Што е што?
  1. 1.

  2. 2.

  3. 3.

  4. 4.

  5. 5.

  6. 6.

  7. 7.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...
Квиз: Која жена изгледа најстаро? Како ја проценувате возраста на жените? Според начинот на облекување, ставот или...

Најчитани неделава