Твитер предизвик од ЦИА за идни детективи: Пронајдете 10 разлики на фотографиите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Твитер предизвик од ЦИА за идни детективи: Пронајдете 10 разлики на фотографиите

Вашата способност за воочување на детали и ситници уште еднаш е ставена на тест - овојпат директно од ЦИА преку вирален твит.

tviter-predizvik-od-cia-za-idni-detektivi-pronajdete-10-razliki-na-fotografiite-001.jpg

Дел од разликите се очигледни, но има и некои за кои ќе се помачите. Колку тие се лесни и очигледни?

Немате многу време, фрлете се во потрага:

tviter-predizvik-od-cia-za-idni-detektivi-pronajdete-10-razliki-na-fotografiite2.JPG

tviter-predizvik-od-cia-za-idni-detektivi-pronajdete-10-razliki-na-fotografiite-001.jpg

Ако не успеавте, кликнете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест за видот: Каде се крие розата? Дали имате изострен вид? Дали ќе успеете да ја пронајдете скриената роза и за ко...
Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...

Најчитани неделава