Само едно од кружните перничиња е поинакво - ќе откриете ли кое е тоа за 34 секунди?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Само едно од кружните перничиња е поинакво - ќе откриете ли кое е тоа за 34 секунди?

samo-edno-od-kruzhnite-pernichinja-e-poinakvo-kje-otkriete-li-koe-e-toa-za-34-sekundi-01.jpg

Нов интересен предизвик е пред вас... Ќе го пронајдете ли кружното перниче што е поинакво од другите и за колку време?

Во просек на луѓето за решавање на оваа загатка им се потребни 34 секунди, велат креаторите од компанијата British company ScS.

Колку секунди ќе ви бидат потребни вам?

samo-edno-od-kruzhnite-pernichinja-e-poinakvo-kje-otkriete-li-koe-e-toa-za-34-sekundi-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Имате 7 секунди да откриете - Што прави жената погрешно? На прв поглед сè изгледа нормално, но сепак, нешто не е во ред со фотографијата ...
Загатки за оние со развиена логика: Ќе успеете ли да ги решите за 10 секунди? Ако сте од оние кои мислат дека сите проблеми на светот имаат логично објаснувањ...
Детска гатанка: За колку секунди ќе се сетите? Kaко се снаоѓате со гатанките? Имате ли кликер за веднаш да се сетите на одговор...

Најчитани неделава