Играме брза географија: Погодете ги сите градови на буквата „Г“ во Македонија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Играме брза географија: Погодете ги сите градови на буквата „Г“ во Македонија

igrame-brza-geografija-kazhete-ni-gi-site-gradovi-na-bukvata-g-vo-makedonija-01.jpg

Дали ја сакате играта „Брза географија“? Ајде да се забавуваме малку... Колку градови во Македонија знаете чие име почнува на буквата „Г“?

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Играме брза географија: Кои држави на буквата „К“ ги знаете? На колку максимум држави чии имиња започнуваат на буквата „К“ во моментов ќе се ...
Играме брза географија: Покрај Грција, кои други држави на буквата „Г“ ги знаете? Колку држави на буквата „Г“ знаете? Дали ќе се сетите на сите? Какви оценки имав...
Играме брза географија: Кажете ни ги сите градови на буквата „К“ во Македонија Дали ја сакате играта „Брза географија“? Ајде да се забавуваме малку... Колку гр...

Најчитани неделава