Предизвик за умни глави: На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“?


Предизвик за умни глави: На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“?

На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“? Размислете добро... Едноставно е, но дали ќе се сетите?

predizvik-za-umni-glavi-na-koe-prashanje-nikoj-nikogash-ne-mozhe-da-odgovori-so-da-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Колку мачки има во собата? Нова доза тестирање на вашиот ум... Ајде сега едно полесно трик прашање со мачки...
Трик прашање: Што може да падне во вода, а да не се наводени? Одговорот е лесен, но дали ќе успеете да сфатите за што станува збор? Дали сте е...
Тест низ едно прашање: Која од жените држи туѓо дете? Тестот кој се прави за помалку од минута ќе ви помогне да разберете каква ви е р...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg