5 „невозможни“ прашања - Малку логика ве дели од точниот одговор
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


5 „невозможни“ прашања - Малку логика ве дели од точниот одговор

Загатките се одлично средство за да го сочувате умот млад и бистар.

5-nevozmozni-prasanja-malku-logika-ve-deli-od-tocniot-odgovor-001_1_copy.jpg

Ви помагаат да размислувате надвор од границите на кои сме навикнати, па неретко мораме малку да се помачиме да ги решиме.

Овие 5 се токму такви - Кликнете на сликата за точниот одговор.

5 „невозможни“ прашања - Малку логика ве дели од точниот одговор
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест за говор на телото: Која од овие жени крие нешто од вас? Говорот на телото се однесува на невербалните сигнали коишто ги користиме за да ...
Трик прашање: Колку време ќе ви треба за точниот одговор? Време е да го размрдате мозокот и да се обидете да решите детска загатка, која н...
Гатанка: Колку повеќе го има, толку помалку го гледаш, што е тоа? Дали гатанките ви го носат мирисот на детството и миговите поминати со вашите ба...

Најчитани неделава