Едноставно трик прашање: Како најлесно од една банкнота да направите две?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Едноставно трик прашање: Како најлесно од една банкнота да направите две?

Сакате ли умствени предизвици? Ова трик прашање не е многу тешко, но дали ќе се сетите на одговорот? Треба само да го „отворите умот“ и да не размислувате во една насока за да дојдете до точниот одговор.

ednostavno-trik-prashanje-kako-najlesno-od-edna-banknota-da-napravite-dve-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик математичко прашање Kaко стоите со логиката? Дали веднаш сфаќате „каде лежи зајакот“? Кој е одговоро...
Шеговито трик прашање: Како се вика кога еден маж живее само со една жена? Дали се сметате за личност со добра смисла за хумор? Ако е така, тогаш сигурно ќ...
Трик прашање: Што се човекот и жената? Колку добро се снаоѓате со трик прашања? Ајде тестирајте се со ова... Колку д...

Најчитани неделава