Квиз: 7 трик прашања на кои повеќето ќе одговорат погрешно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Квиз: 7 трик прашања на кои повеќето ќе одговорат погрешно

Загатките и трик прашањата се одличен начин да го „раздвижите“ вашиот мозок. Најчесто овие прашања бараат да размислувате надвор од кутијата, а неретко морате да ја искористите и вашата креативност.

kviz-7-trik-prashanja-na-koi-sigurno-kje-odgovorite-pogreshno01.jpg

Овие прашања секогаш се двосмислени и многу често одговорот ви е „пред нос“, но секојпат треба да го вклучите мозокот ако сакате да ги одговорите точно.

Ако после празничната сезона сметате дека ви треба малку ментална гимнастика, тогаш обидете се да ги одговорите овие трик прашања. За да го видите точниот одговор, само кликнете на сликата.

Квиз: 7 трик прашања на кои повеќето ќе одговорат погрешно
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Како ќе избегате од затвор? Замислете дека се наоѓате во ваква незавидна ситуација. Слободата ви е одземена ...
Трик прашање: Што се човекот и жената? Колку добро се снаоѓате со трик прашања? Ајде тестирајте се со ова... Колку д...
Шеговито трик прашање: Како се вика кога еден маж живее само со една жена? Дали се сметате за личност со добра смисла за хумор? Ако е така, тогаш сигурно ќ...

Најчитани неделава