Математички предизвик: Кое е точното решение?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Математички предизвик: Кое е точното решение?

Да провериме колку сте добри во математика и во размислување „надвор од кутијата“ - кој е точниот одговор?

matematichki-predizvik-koe-e-tochnoto-reshenie--1.jpg
фото: pixabay.com

Овие кратки математички предизвици се идеални за тренирање на мозокот, па препорачуваме почесто да ги правите. 

Кој број треба да стои на местото на прашалникот?

matematichki-predizvik-koj-e-tochniot-odgovor-01.jpg

Точниот одговор е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предизвик: Пронајдете 2 балетанки на фотографијата - рекордот е 15 секунди Фотографија со разиграни балерини ќе ви го тестира видот и трпението. Дали ќе ус...
Предизвик: Пронајдете ја ламбата помеѓу парчињата мебел - ќе успеете ли за 37 секунди? Само луѓето со изрострен вид ќе успеат да го решат овој предизвик. Пронајде...
Математички квиз: Колку равенства ќе решите без калкулатор? Ајде да провериме колку сте добри во основните математички операции без калкулат...

Најчитани неделава