20 фотографии заради кои ќе посакате есенска свадба

20-fotografii-zaradi-koi-ke-posakate-esenska-svadba-01.jpg

Иако многумина на самата помисла на идеална венчавка веднаш помислуваат на пролетни температури, божури, фотографии од плажи и церемонии на отворено, вашата венчавка може да биде подеднакво шармантна ако се одржува во есен.

Природата е прекрасна и кога ги менува зелените нијанси со кафеави, латиците рози секогаш може да се заменат со листови, а наместо освежувачки лубеници и дињи може да послужите десерти од тикви и јаболка.

Овие фотографии се доказ дека љубовта е подеднакво магична и во есен:

Би можело да ве интересира:

Невеста од Израел што тверка на својата свадба стана вирален хит (видео) „Не сакав религиозна свадба, туку голема хип-хоп забава и сонот ми се оствари“, ...
8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист Барате мислење од сите, следите минливи трендови и не правите пробна шминка – ме...
Свадбен фотограф споделува најуникатните идеи и совети за свадба – не мора да има торта, не следете ... Пречекајте ги гостите на забавен начин, заменете ја свадбената торта со омиленио...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg