20 фотографии заради кои ќе посакате есенска свадба
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


20 фотографии заради кои ќе посакате есенска свадба

20-fotografii-zaradi-koi-ke-posakate-esenska-svadba-01.jpg

Иако многумина на самата помисла на идеална венчавка веднаш помислуваат на пролетни температури, божури, фотографии од плажи и церемонии на отворено, вашата венчавка може да биде подеднакво шармантна ако се одржува во есен.

Природата е прекрасна и кога ги менува зелените нијанси со кафеави, латиците рози секогаш може да се заменат со листови, а наместо освежувачки лубеници и дињи може да послужите десерти од тикви и јаболка.

Овие фотографии се доказ дека љубовта е подеднакво магична и во есен:

Би можело да ве интересира:

Совети и трикови кои треба да ги знаете ако сакате вашата зимска свадб... Иако можеби не се толку популарни како пролетните, сепак и зимските свадби можат...
Каскадни невестински букети, детаљ кој ќе го забележат сите на свадбат... Многу елементи во врска со свадбената церемонија ни изгледаат бесмислено, а мажи...
Деверици и старосватици споделуваат: Најужасните работи на кои невеста... Традиционално, старосватицата е таа која ја организира девојачката забава и е по...