Колку пари троши просечната невеста за свадбен фустан?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Колку пари троши просечната невеста за свадбен фустан?

Невестинските фустани се скапи, но според едно ново истражување, дамите сè почесто се расположени да потрошат многу помалку отколку што би очекувале.

kolku-pari-troshi-prosecnata-nevesta-za-svadben-fustan-01.jpg

Според новото истражување направено од интернет страната Lyst просечната невеста сака да потроши околу 998 долари (931 евро) на нејзиниот фустан. Тоа сè уште звучи како многу пари, но е далеку помалку од просечната вредност на фустаните (околу 10.000 долари, односно 9.332 евра).

Од оваа интернет страна исто така, откриваат дека дури 30% повеќе дами се одлучуваат да носат нешто неконвенционално како комбинезон, панталони...

Овој тренд стана модерен откако Соланж на својата свадба во 2014-та година облече комбинезон.

kolku-pari-troshi-prosecnata-nevesta-za-svadben-fustan-1_copy.jpg

Во случај да сте потрадиционални и сакате да носите фустан ва вашиот голем ден, сега постојат помалку скапи опции, односно фустани кои можете да ги купите онлајн, секако, треба да внимавате добро од каде нарачувате.

kolku-pari-troshi-prosecnata-nevesta-za-svadben-fustan-2.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невести откриваат: Што беше најголемата грешка на мојата свадба? Една „венчавка од соништата“ може да ве чини многу. Многу време, многу пари и на...
Просечна ирска свадба чини вртоглава сума пари Стандардот на живот во Ирска е многу повисок од нашиот, но оваа сума е навистина...
5 прекрасни невести објаснуваат зошто не слабееле за нивниот свадбен д... „Како изгледа полничка невеста? Па таа изгледа токму како мене!“, велат овие сам...