Невестински бидермаери кои никогаш нема да овенат (фото)


Невестински бидермаери кои никогаш нема да овенат (фото)

Пролетта ја разбуди природата, а со неа започнаа и свадбените подготовки. Да се биде невеста не е така едноставно. Веројатно се чувствувате како да треба да внимавате на секоја ситница.

nevestinski-bidermaeri-na-novoto-vreme-2.jpg

Планирање, диети, организација, шминка, фризура, гости, списоци... си мислите како на оваа листа да и нема крај. Мораме да признаеме не сте далеку од вистината.

Сепак, шлагот на тортата е секогаш бидермаерот. Невеста без цвеќе не е целосна, а тогаш доаѓаме до дилемата кое цвеќе најмногу ќе одговара, каква боја да бидат цветовите и најважно од сѐ, како да го одржуваме и да не дозволиме да се исуши.

Артистката Евелина Алелуинен го искористила своето слободно време да направи спој на сите карактеристики на еден невестински бидермаер, а притоа и дозволила на креативноста да ја преземе ситуацијата во свои раце.

Нејзините креации се вистинска умешност и дефинитивно може да прераснат во една семејна традиција.

Дали вие би го замениле класичниот цветен бидермаер со еден интересен спој на хартиена креација, одлучете сами.

 С. У. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што треба да знаете ако бидете бремена невеста? Ако планирате свадба додека сте бремени, сигурно имате поголеми и поразлични про...
30 фотки кои ќе ѝ бидат од помош на секоја зимска невеста Секоја невеста на која „ѝ се брза“ од различни причини, па свадбата ја планира с...
Веренички прстени за девојките кои ги сметаат дијамантите за досадни Конечно прстени кои не се идентични, клише и нема да ги видите на секоја втора ж...