Необични црно - бели венчаници инспирирани од „Breakfast at Tiffany’s“ (фото + видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Необични црно - бели венчаници инспирирани од „Breakfast at Tiffany’s“ (фото + видео)

Црниот фустан доаѓа во многу форми, но една од најпознатите која се смета за култно модно парче, е фустанот кој го гледаме во почетната сцена од 1961-вата во филмот „Breakfast at Tiffany’s“.

neobicni-crno-beli-vencanici-inspirirani-od-breakfast-at-tiffanys-01.jpg

Во неа, актерката Одри Хепберн, зјапа полна со желба кон скапиот накит од „Tiffany & Co.“ во креација на „Givenchy“.

И можеби овој фустан изгледа како помалку возможна инспирација на венчални фустани, сепак, дизајнерот Рим Кара креирал колекција на венчални фустани инспирирани токму од „Breakfast at Tiffany’s“.

Погледнете ја прекрасната колекција фустани:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Веренички прстени за девојките кои ги сметаат дијамантите за досадни Конечно прстени кои не се идентични, клише и нема да ги видите на секоја втора ж...
5 прекрасни невести објаснуваат зошто не слабееле за нивниот свадбен д... „Како изгледа полничка невеста? Па таа изгледа токму како мене!“, велат овие сам...
Најкултните кралски невестински фустани на сите времиња Сите со исчекување очекуваат да видак како ќе изгледа Пипа Мидлтон на нејзината ...