Најкултните кралски невестински фустани на сите времиња
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Најкултните кралски невестински фустани на сите времиња

Сите со исчекување очекуваат да видак како ќе изгледа Пипа Мидлтон на нејзината свадба.

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-01.jpg

Тоа важи и за другите членови на кралски семејства или личности кои се во нивна блиска роднинска врска.

Од Грејс Кели до Кејт Мидлтон, да погледнеме кои се најдобрите невестински изгледи на сите времиња:

Пипа Мидлтон и Џејмс Метјус

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-1.jpg

Принцот Франц Албрехт и баронесата Клеопатра фон Анделшајм

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-2.jpg

Принцезата Аликс де Лињ и конте Гијом де Дампјер

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-3.jpg

Махараџата на Мајсор, Индија и неговата пријателка од детството

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-4.jpg

Леди Шарлот Велесли и Алехандро Санто Доминго

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-5.jpg

Принцот Карл Филип и принцезата Софија од Шведска

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-6.jpg

Принцезата Шарлин и принцот Алберт Втори од Монако

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-7.jpg

Принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-8.jpg

Кралот Фелипе и кралицата Летиција Отиз од Шпанија

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-9.jpg

Принцот Абдула Втори и кралицата Ранија од Јордан

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-10.jpg

Тим Тејлор и Леди Хелен од Виндзор

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-11.jpg

Принцезата Дијана и принцот Чарлс од Велс

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-12.jpg

Принцезата Каролин од Монако и Филип Јунот

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-13.jpg

Принцот Рение и принцезата Грејс Кели од Монако

najkultnite-kralski-nevestinski-fustani-na-site-vreminja-14.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Личности кои нема потреба да ги каните на вашата свадба Кого да се покани на свадбата е одлука која предизвикува големи маки кај младоже...
За инспирација: Највпечатливите невестински фустани на славните личности Ако немате идеја каков фустан сакате да носите за вашиот најважен ден, можете да...
Фустани со долги ракави: Венчаници кои ќе доминираат во 2018 година Венчаниците со долги ракави не се новина. Дел од најпознатите модели ги носеа пр...

Најчитани неделава