5 прекрасни невести објаснуваат зошто не слабееле за нивниот свадбен ден (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


5 прекрасни невести објаснуваат зошто не слабееле за нивниот свадбен ден (видео)

„Како изгледа полничка невеста? Па таа изгледа токму како мене!“, велат овие самоуверени дами.

5-prekrasni-nevesti-objasnuvaat-zoshto-ne-slabeele-za-nivniot-svadben-den-video-01

Пронаоѓањето на вистинскиот фустан за свадбениот ден е стресен настан за девојка со кој било конфекциски број, а земајќи го предвид фактот дека ретко кои продавници имаат венчаници за полнички девојки, притисокот да се ослабе пред големиот ден доаѓа од сите страни.

Неколку девојки, односно сега мажени жени, открија со што се требало да се справат пред нивните свадби.

„Фустаните доаѓаат само во мали броеви, изјави една невеста. Кога ќе го пробаш се чувствуваш како кит.“

Друга пак проговори за предрасудите кога ќе излезела од соблекувалната.

„Луѓето ми велеа – Ох, ти не треба да носиш таков модел поради твојата големина“.

За среќа, овие жени завршиле со фустани што ги сакале и што е најважно со љубов кон своите тела.

„Не изгубив килограми за мојата свадба. Немав потреба. Совршена сум таква каква што сум“.

Погледнете го ова прекрасно видео, кое е вистинска лекција за самодоверба. Секоја чест за овие дами!

" data-width="630" data-show-text="false">

 

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невеста сака да ја замени деверицата бидејќи не ослабела до свадбата Невестата што ѝ врши притисок на својата тазе породена пријателка стана вирален ...
Невеста потрошила многу пари, па бара цвеќарот да ѝ работи гратис за свадбата „Потрошив многу пари за мојата свадба, ќе може ли ти да ми работиш гратис?“ - др...
Невеста во црно, темни декорации – инспирација за сите кои не сакаат клише бела свадба (фото) Графичка дизајнерка ги инспирира сите кои не сакаат бели свадби – облечена е во ...

Најчитани неделава