Свадбени трендови за 2017 во кои ќе се вљубите на прв поглед (фото)


Свадбени трендови за 2017 во кои ќе се вљубите на прв поглед (фото)

Некои свадби се толку интересни што не сакате да завршат, а други, за жал, толку многу неинспиративни и досадни што едвај доседувате.

Svadbeni-trendovi-za-2017-vo-koi-ke-se-vljubite-na-prv-pogled-01.jpg

За да ја подобрите целата свадбена атмосфера обрнете внимание на неколку интересни работи што ќе ја направат вашата свадба настан за уживање.

Всушност, измените се минимални, бидејќи вие секако ќе се погрижите за сите овие работи, но оваа сезона во фокус се следните свадбени трендови:

Смели наместо пастелни бои

Заборавете на нежни беж, пастелно розови и бебешко сини тонови. Развеселете ја вашата свадба со силни интензивни бои инспирирани од природата. Вметнете ги преку приборот за јадење, чашите за пиење, чаршафите или декорациите на масата.

Svadbeni-trendovi-za-2017-vo-koi-ke-se-vljubite-na-prv-pogled-02.jpg

Крофни наместо торта

Веќе одамна никој не се радува и не е изненаден од стандардната невестинска торта. Наместо неа одберете нешто поинакво – глазирани крофни или профитероли. Бидете сигурни дека нема да остане ниту една крофна на крајот од вечерта.

Svadbeni-trendovi-za-2017-vo-koi-ke-se-vljubite-na-prv-pogled-03.jpg

Висечки наместо ниско поставени цветни декорации

Иако изгледаат прекрасно мора да признаеме дека цвеќињата на масите неретко го попречуваат погледот кон сé она што е интересно на свадбата. Или едноставно зафаќаат премногу место и ги нервираат гостите кои само ги поместуваат вазните.

Па одлучете се за висечки цветни декорации кои нема да пречат никому, а ќе го разубават целиот простор. Воедно, може да си направите и цветна завеса или ѕид кој ќе биде одличен простор за супер фотки.

Svadbeni-trendovi-za-2017-vo-koi-ke-se-vljubite-na-prv-pogled-04.jpg

Мени на масата наместо никаква идеја што има за јадење

Зошто да не поставите мени на самата чинија или масата со цел гостите точно да знаат што ги очекува во текот на вечерта?

Svadbeni-trendovi-za-2017-vo-koi-ke-se-vljubite-na-prv-pogled-05.jpg

Катче наменето за децата наместо да се досадуваат цела вечер

Дечињата понекогаш немаат идеја што со себеси во текот на свадбата. Најдете им занимација.

Во точно означениот детски простор поставете боички и шаблони за боење, сапуница за правење балончиња или мали фотоапарати за една употреба со кои ќе сликнат интересни моменти од свадбата кои вие нема да ги забележите. И секако, погрижете се да има убави забавни нешта за јадење за најмалечките.

Svadbeni-trendovi-za-2017-vo-koi-ke-se-vljubite-na-prv-pogled-06.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трендови кои ќе ги гледате на сите свадби во 2019-та Традиционалните свадби одамна останаа во минатото и многу парови сакаат да имаат...
Безвременска класика: Свадбени трендови кои секогаш ќе бидат во мода Како што се менува модата, убавината и сè што нè опкружува од ден на ден, така с...
15 работи кои секоја идна невеста треба да ги знае пред да купи венчаница Покрај целата организација, бирањето и купувањето венчаница е една од најважните...

Најчитани неделава