Кога љубовта го топи мразот: Пред-свадбена фотосесија на -3 степени (фото)


Кога љубовта го топи мразот: Пред-свадбена фотосесија на -3 степени (фото)

Како си ја замислувате вашата свадбена фотосесија? На зајдисонце, на плажа, со прекрасна природна позадина и топол амбиент? Идејата на овој пар е екстремна спротивност од сечија останата и токму затоа стана хит.

koga-ljubovta-go-topi-mrazot-pred-svadbena-fotosesija-na-3-stepeni-001.jpg

Џош Морис и Морган Дај се вереничкиот пар кој застана пред Bald River водопадите на -3 степени и ја искористи убавината на замрзнатата вода.

Иако локацијата е малку ризична, идните младоженци тврдат дека немало никакви инциденти.

Среќниот пар ја подготвува свадбената прослава за мај оваа година.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар стана вирален хит - Свадбената фотосесија ја направиле во продавницата каде што се запознале (фо... Со парче пица во рака, качени во количка за пазарување – фотките на парот кој св...
Креативна и економична свадбена идеја - Оставете порака за новиот брачен пар Денес има толку многу начини како да се разубави една свадбена веселба. Почнувај...
Ова се хит боите за свадбените прослави во есен 2017 Мистична венчавка со боите на бакарот и старото злато или пак романтична бајка с...

Најчитани неделава