Пар не дозволи пожарот во Колорадо да им го загрози свадбениот ден (фото)


Пар не дозволи пожарот во Колорадо да им го загрози свадбениот ден (фото)

Кога има силна љубов и одлучност, ништо не е невозможно... Овој пар е доказ за тоа.

par-ne-dozvoli-pozarot-vo-kolorado-da-go-zagrozi-nivniot-svadben-den-foto-01.jpg

Пар од Колорадо се најде во ситуација кога нивниот свадбен ден можеше да биде загрозен од страшен пожар, но Мајкл и Сара Крејмер наместо да го одложат, одлучија да ја променат локацијата, да биде во еден семеен дом и да го спроведат.

На фотографиите од нивната свадба го има и огнот кој беснее во позадина и кој досега проголта 22.100 акри земја во Колорадо.

par-ne-dozvoli-pozarot-vo-kolorado-da-go-zagrozi-nivniot-svadben-den-foto-02.jpg

Парот и нивниот фотограф велат дека не сакаат да го стават огнот на пиедесталот, туку пожарникарите кои деноноќно работат за да го локализираат. Тие им се благодарни што се трудат да ги спасат нивните животи и животите на многу други луѓе од овој регион.

Мајкл и Сара порачаа дека сите се заедно во неволјата и мора едни на други да си даваат поддршка и сила.

https://www.instagram.com/p/Bj2gYOPBWhV/?utm_source=ig_embed

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нов бизарен свадбен тренд - мажи со цвеќиња во брадата (фото) Трендот е навистина чуден и ќе го прифатат само момците со бради, кои имаат храб...
„Декорациите и бон тонот за свадби се една нова димензија“: Зошто одб... „Сите ги осудуваат невестите кои не се возбудени околу нивната свадба и планирањ...
Нов свадбен тренд: Би носеле ли шеќерна волна наместо бидермаер? (фото... Кога станува збор за свадби, во последно време постојано се појавуваат нови трен...

Најчитани неделава