Пред и потоа: 10 фото докази дека невестинската шминка прави чуда
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Пред и потоа: 10 фото докази дека невестинската шминка прави чуда

Еден од клучните моменти за невестата на денот на свадбата е нејзиниот изглед, а шминката игра голема улога во тоа.

pred-i-potoa-10-foto-dokazi-deka-nevestinskata-shminka-pravi-chuda-01.jpg

Дури и ако мислите дека шминката не може многу да смени, вистината е дека таа всушност прави чуда, посебно кога е професионална, невестинска шминка.

Секако, фризурата и самиот фустан се исто така многу важни за целокупниот изглед, но сте помислиле ли како би изгледале како невеста ако имате фризура, а немате шминка?

Шминката додава гламур и шарм во невестинскиот изглед, а следниве пред и потоа фотки се доказ за тоа.

Трансформација на невести пред и по шминка:

View this post on Instagram

Makeup transformation of the day #MAKEUPbySTUDIOArber

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on

" data-instgrm-version="12">

" data-instgrm-version="12">

View this post on Instagram

Makeup transformation of the day #MAKEUPbySTUDIOArber

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on

" data-instgrm-version="12">

" data-instgrm-version="12">
 
 
 
View this post on Instagram
 
 

Makeup transformation of the day 🤗Comment if you LIKE or DONT LIKE #hair and #makeup by #STUDIOArber

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Нов бизарен свадбен тренд - мажи со цвеќиња во брадата (фото) Трендот е навистина чуден и ќе го прифатат само момците со бради, кои имаат храб...
Нов свадбен тренд: Би носеле ли шеќерна волна наместо бидермаер? (фото... Кога станува збор за свадби, во последно време постојано се појавуваат нови трен...
Нежни и елегантни невестински фризури за летните свадби (фото) Целосно собрана или полу-собрана коса, декорирана со бисерчиња или нежно венче –...