Црна венчаница, торта со скелети: Како изгледаше рокенрол свадбата на еден пар?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Црна венчаница, торта со скелети: Како изгледаше рокенрол свадбата на еден пар?

Клер вели дека отсекогаш сонувала да се омажи во црна венчаница и сега тоа ѝ се остварило.

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-01.jpg

Младоженците Клер и Џо не сакале традиционална свадба обоена во бело, па затоа се одлучија за рокенрол церемонија во Лас Вегас.

Невестата носеше црна Vera Wang венчаница и косата ѝ беше бојадисана во розово. Tие позираа покрај црн ѕид со скелети, а имаа и торта со скелети.

На нетипичната свадба имаше и тетовирање на младоженците, караоке, 40 гости и тура со автобус.

Фотки од нивната свадба:

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-10.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-09.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-08.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-07.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-06.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-05.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-04.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-03.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невестата го изгубила видот - гостите на свадбата ставиле превез на оч... Таа го изгубила видот на 27 години, а својот сакан го запознала подоцна и никога...
Типови на луѓе без кои не може да помине ниедна свадба Секоја свадба е посебна на свој начин, почнувајќи од разликите на местото каде с...
Како една невеста се снашла за да си ја носи венчаницата секој ден? Ема Мејл е 36-годишна креативна жена која не можела да се помири со фактот дека ...