4 работи што секоја идна невеста треба да ги знае пред да бара венчаница


4 работи што секоја идна невеста треба да ги знае пред да бара венчаница

Планирањето на венчавката е во исто време и возбудливо и стресно. Младите, а и нивните блиски, имаат толку работа, а се чини како никогаш да нема да стигнат да го завршат сето тоа организирање.

4-raboti-shto-sekoja-idna-nevesta-treba-da-gi-znae-pred-da-bara-venchanica-01.jpg

Но, главниот момент во планирањето е изборот на венчаница. Многу девојки уште пред воопшто да планираат свадба веќе имаат замислено каква венчаница сакаат.

А дури и оние кои не се луди по венчавки, сигурно не можеле да одолеат на многуте идеи на Пинтерест и на епизодите од „Say Yes to the Dress“. Сепак, не е сè така како што изгледа на телевизија.

Идните невести треба да обрнат внимание на следниве нешта:

Изборот може да потрае

Ако отсекогаш сте биле сигурни дека ќе се омажите во прекрасен сирена фустан, може да се случи тој модел да не ви стои и да треба да ги пробате сите други, за да се одлучите.

Не очекувајте дека венчаница може да изберете со влегување во само една продавница, иако многу е веројатно дека на крај ќе се вратите во првата.

Важен е тајмингот

Не можете да почнете да барате венчаница една недела пред свадбата. Треба да ги имате предвид сите фактори, дали е денска, вечерна, формална, традиционална, модерна... Ако шиете кај дизајнер, некогаш може и да бидат потребни 2-3 месеци за да ви ја изработи совршената венчаница.

Затоа, да не претеруваме, но вистинскиот момент да ја почнете потрагата е веднаш по свршувачката.

4-neshta-shto-sekoja-nevesta-treba-da-gi-znae-pred-da-odi-vo-shoping-po-venchanica-02.jpg

Бидете подготвени

Ако имате визија каква венчаница сакате, тоа е одличен почеток. Но, дефинирајте и колку пари имате за тоа и дали имате специфична желба за материјали. Не заборавајте и дека ако имате друштво со вас, многу полесно ќе ви биде да го одберете совршениот фустан за вас.

Најважно - забавувајте се

Телевизиските шоуа за едно се во право - можете навистина да се забавувате додека пробувате различни модели и разгледувате материјали и избирате букети. Заборавете дека овој процес е стресен и препуштете се расположени.

4-neshta-shto-sekoja-nevesta-treba-da-gi-znae-pred-da-odi-vo-shoping-po-venchanica-03.jpg

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Корисни подароци за Младенци Младенци е празник со многу обичаи кои имаат за цел да симболизираат долг, среќе...
Како една невеста се снашла за да си ја носи венчаницата секој ден? Ема Мејл е 36-годишна креативна жена која не можела да се помири со фактот дека ...
Што треба да знаете ако бидете бремена невеста? Ако планирате свадба додека сте бремени, сигурно имате поголеми и поразлични про...

Најчитани неделава