Најубавите венчаници од невестинските колекции за пролет 2020 (фото)


Најубавите венчаници од невестинските колекции за пролет 2020 (фото)

Раскошна венчаница, елегантен тесен фустан или венчаница во бохо стил – која ќе биде вашиот фаворит?

najubavite-venchanici-od-nevestinskite-kolekcii-za-prolet-2020-foto-01.jpg

Светските дизајнери ги презентираа невестинските колекции за пролет 2020, а со сигурност нема да сакате да пропуштите некои од најубавите венчаници.

Carolina Herrera, Vera Wang, Oscar de la Renta, Monique Lhuillier и уште неколку други дизајнери се дел од нашата листа со најубави венчаници – кој ќе биде вашиот фаворит?

Без разлика дали ви е потребна инспирација за вашата венчаница или само сакате да се воодушевувате – погледнете дел од најубавите венчаници за пролет 2020:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трендови за венчаници кои ќе бидат хит за свадбите во пролет 2019-та Многумина пролетта ја нарекуваат сезона на свадби, а на невестите кои ја планира...
14 трендови за есенски свадби во кои ќе се вљубите (фото) Има некоја особена магија во есенските свадби, проткаени со романтика и доза при...
20 идеи како да додадете боја во амбиентот на пролетните свадби Неутралните и пастелни нијанси се секогаш идеални за пролет, но новиот тренд мож...