10 нови трендови кои со задоволство ќе ги вметнете во вашата пролетна свадба
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


10 нови трендови кои со задоволство ќе ги вметнете во вашата пролетна свадба

Пролетта, за многумина, е најубавото годишно време за организирање свадба. Времето е одлично, ниту претопло ниту преладно, денот трае подолго отколку во зима.

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba-01.jpg

Самата пролетна атмосфера е некако магична и ветува неверојатни фотки и прекрасно поминато време.

Доколку планирате пролетна свадба или пак познавате некој што ги започнува овие активности, ви ги посочуваме најдобрите трендови за 2019 година кои ќе го направат свадбениот ден за паметење:

Корална боја

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba (1).jpg

Волуменозни фустани со 3D детали и големи машни

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba (2).jpg

Металик детали и украси за декорација

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba (3).jpg

Зеленило наместо шарени цветови

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba (4).jpg

Најпопуларен цвет за 2019 – Далија (Георгина)

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba (5).jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

8 работи околу свадбите за кои на гостите НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ Планирањето свадба е прилично стресна работа. Долга листа на обврски кои треба д...
Невестата го изгубила видот - гостите на свадбата ставиле превез на очите за поддршка Таа го изгубила видот на 27 години, а својот сакан го запознала подоцна и никога...
Типови на луѓе без кои не може да помине ниедна свадба Секоја свадба е посебна на свој начин, почнувајќи од разликите на местото каде с...