„Видете, имам пари!“ - Нерешителна невеста со 2 свршенички прстени стана мета на критики
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


„Видете, имам пари!“ - Нерешителна невеста со 2 свршенички прстени стана мета на критики

„Двата прстени се грди и не треба да носиш ниту еден“, е еден од суровите коментари за оваа невеста.

videte-imam-pari-nereshitelna-nevesta-so-2-svrshenichki-prsteni-stana-meta-na-kritiki-01.jpg

Една девојка од Велика Британија добила 3 свршенички прстени.

Првиот го добила кога нејзиниот партнер ненадејно ја запросил со прстен од 10 долари, кој го носела 4 месеци.

videte-imam-pari-nereshitelna-nevesta-so-2-svrshenichki-prsteni-stana-meta-na-kritiki-04.jpg

Потоа, тој одлучил да ѝ купи поубав, па и купил со дијамант, но му се допаѓал уште еден, па го земал и тој.

Неговата свршеница требало да одлучи кој прстен да го носи, а таа била нерешителна, па си ги ставила два свршенички прстени.

Кога прикачила фотографија од своите прстени во една Фејсбук група и ја објаснила ситуацијата била нападната преку коментари.

videte-imam-pari-nereshitelna-nevesta-so-2-svrshenichki-prsteni-stana-meta-na-kritiki-02.jpg

Еден од коментарите дури гласи: „Двата прстени се грди и не треба да носиш ниту еден“, друг „Ако не можеш да одлучиш кој прстен е подобар, вистинскиот одговор е ниту еден“, трет коментар е „Ова изгледа како јас имам пари, па затоа носам 2 свршенички прстени“.

Што мислите вие за одлуката на оваа невеста?

Тестирајте се Кој свршенички прстен е оригинал, а кој копија?

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невеста потрошила многу пари, па бара цвеќарот да ѝ работи гратис за свадбата „Потрошив многу пари за мојата свадба, ќе може ли ти да ми работиш гратис?“ - др...
Невеста сака да ја замени деверицата бидејќи не ослабела до свадбата Невестата што ѝ врши притисок на својата тазе породена пријателка стана вирален ...
Веренички прстени за девојките кои ги сметаат дијамантите за досадни Конечно прстени кои не се идентични, клише и нема да ги видите на секоја втора ж...