20 идеи како да додадете боја во амбиентот на пролетните свадби
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


20 идеи како да додадете боја во амбиентот на пролетните свадби

Неутралните и пастелни нијанси се секогаш идеални за пролет, но новиот тренд може да ги засени нежните бои.

20-idei-kako-da-dodadete-boja-vo-ambientot-na-proletnite-svadbi-01.jpg

На пролетните свадби најнов хит е додавање на силни, впечатливи и храбри бои кои ќе го освежат и „размрдаат“ амбиентот.

Доколку правите свадба на отворено, не се држете до класичните бели и пастелни бои и не се плашете да додадете силни и енергични бои.

Може да го направите тоа преку цветните аранжмани, шанк за пијалаци, таблите за пречек на гости, тортата, шанкот, украсувањето на столчињата, масите, делот за фотографирање и уште многу други работи.

Секако, овој стил не одговара за секаква свадба, но ако сакате нестандардна, опуштена, енергична и незаборавна свадба со весел амбиент, дозволете си да експериментирате со бои.

Неколку идеи како да додадете боја во амбиентот на пролетните и летните свадби:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 идеи за снежни свадбени фотографии Недогледно снежно белило и прегратки и љубов кои греат во студените денови... ...
Нежни и елегантни невестински фризури за летните свадби (фото) Целосно собрана или полу-собрана коса, декорирана со бисерчиња или нежно венче –...
За фенси венчавка: 7 свадбени трендови кои ќе ja обележат 2018 година Масата со десерти, висечките цветни аранжмани, како и тортите во боја, претставу...