Невеста потрошила многу пари, па бара цвеќарот да ѝ работи гратис за свадбата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Невеста потрошила многу пари, па бара цвеќарот да ѝ работи гратис за свадбата

„Потрошив многу пари за мојата свадба, ќе може ли ти да ми работиш гратис?“ - дрска невеста стана мета на критики.

nevesta-potroshila-mnogu-pari-pa-bara-cvekjarot-da-i-raboti-gratis-za-svadbata-01.jpg

Невеста стана хит на интернет, откако еден цвеќар го објави разговорот со неа.

Таа му пишала дека сака цветен аранжман од кај него за својата свадба, но откако тој ѝ ја пишал цената, се обидувала да го убеди да ѝ работи за без пари.

Невестата, која вели дека потрошила многу пари за свадбата, сакала трошокот за цвеќе да го сведе апсолутно на минимум. Наводно, цвеќарот ќе може да си направи добри фотографии од аранжманот на цвеќето на нејзината свадба и така да се рекламира.

nevesta-potroshila-mnogu-pari-pa-bara-cvekjarot-da-i-raboti-gratis-za-svadbata-02.jpg

Освен нешто ситно по набавна цена за цвеќето, таа не сакала да му плати ништо за работна рака, бидејќи ѝ било скапо, со оглед на тоа што сакала богато да декорира 18 маси.

Цвеќарот првично културно ѝ објаснил колку време ќе му одземе подготвувањето на аранжманите само за неа, а откако таа упорно барала да не ѝ ја наплати работната рака, бесен ја испратил да се обрати на друго место и ѝ понудил други цвеќари каде ќе може да ја спореди сцената.

Навистина огромна непочит кон него и неговата професија, зарем не?

Прочитајте ја нивната преписка:

nevesta-potroshila-mnogu-pari-pa-bara-cvekjarot-da-i-raboti-gratis-za-svadbata-03.jpg

nevesta-potroshila-mnogu-pari-pa-bara-cvekjarot-da-i-raboti-gratis-za-svadbata-04.jpg

nevesta-potroshila-mnogu-pari-pa-bara-cvekjarot-da-i-raboti-gratis-za-svadbata-05.jpg

nevesta-potroshila-mnogu-pari-pa-bara-cvekjarot-da-i-raboti-gratis-za-svadbata-06.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 работи кои секоја идна невеста треба да ги знае пред да купи венчаница Покрај целата организација, бирањето и купувањето венчаница е една од најважните...
Невеста сака да ја замени деверицата бидејќи не ослабела до свадбата Невестата што ѝ врши притисок на својата тазе породена пријателка стана вирален ...
Ја откажале свадбата со 200 гости и се венчале речиси сами на покривот од својата зграда (фото) „На крајот од денот важна е само љубовта што ја имате еден кон друг и карантинот...

Најчитани неделава