Кои се најпопуларните датуми за свадби во 2019-та?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Кои се најпопуларните датуми за свадби во 2019-та?

Ако планирате свадба во 2019-та година, сигурно ве интересира кои се очигледно најпопуларни датуми.

koi-se-najpopularnite-datumi-za-svadbi-vo-2019-ta-001.jpg

Според статистиките, во 2019-та година, најмногу свадби се закажани за јуни, септември и октомври.

Поточно, многу луѓе се интересираат за овие 10 датуми:

1. Сабота, 12-ти октомври

2. Сабота, 15-ти октомври

3. Сабота, 7-ми септември

4. Сабота, 19-ти октомври

5. Сабота, 21-ви септември

6. Сабота, 28-ми септември

7. Сабота, 14-ти септември

8. Сабота, 1-ви јуни

9. Сабота, 22-ри јуни

10. Сабота, 26-ти октомври

Го најдовте и вашиот датум на листата?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невестата го изгубила видот - гостите на свадбата ставиле превез на оч... Таа го изгубила видот на 27 години, а својот сакан го запознала подоцна и никога...
Типови на луѓе без кои не може да помине ниедна свадба Секоја свадба е посебна на свој начин, почнувајќи од разликите на местото каде с...
Трендови кои ќе ги гледате на сите свадби во 2019-та Традиционалните свадби одамна останаа во минатото и многу парови сакаат да имаат...