„Не знам дали е невкусно или совршено“ - Невестинско боди предизвика бурни реакции
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


„Не знам дали е невкусно или совршено“ - Невестинско боди предизвика бурни реакции

Невеста споделила видео од пробата на нејзиното невестинско боди, а разголеноста предизвика бурни реакции и поделени мислења.

ne-znam-dali-e-nevkusno-ili-sovrsheno-nevestinskoto-bodi-koe-predizvika-burni-reakcii-01.jpg

Идна невеста предизвика поделени мислења на социјалните мрежи со нејзиниот избор за невестинска облека.

За нејзината свадба на плажа таа решила да носи боди со сложен и прекрасен дизајн, но истовремено открива премногу голотија, исто како и костим за капење.

Ден пред големиот ден, таа споделила видео од последната проба, а потоа била споделена во група за исмејување, каде мислењата на жените биле поделени.

ne-znam-dali-e-nevkusno-ili-sovrsheno-nevestinskoto-bodi-koe-predizvika-burni-reakcii-02.jpg

Бодито е прилично кратко, линијата на деколтето е во облик на срце, а на половината има закачено светкав дел кој продолжува како фустан одзади.

ne-znam-dali-e-nevkusno-ili-sovrsheno-nevestinskoto-bodi-koe-predizvika-burni-reakcii-03.jpg

Додека едни го фалат нејзиното тело и прекрасниот дизајн на бодито, други сметаат дека иако свадбата е на плажа, сепак бодито е кратко и непристојно.

Иако многумина ѝ се восхитуваат на самодовербата и храброста, сепак сметаат дека „фустанот“ заслужува големо НЕ.

ne-znam-dali-e-nevkusno-ili-sovrsheno-nevestinsko-bodi-predizvika-burni-reakcii-06.jpg

Што мислите вие за овој невестински аутфит?

ne-znam-dali-e-nevkusno-ili-sovrsheno-nevestinskoto-bodi-koe-predizvika-burni-reakcii-03 (1).jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невести откриваат: Што беше најголемата грешка на мојата свадба? Една „венчавка од соништата“ може да ве чини многу. Многу време, многу пари и на...
9 прекрасни идеи: „Нешто сино“ на свадбата Сината боја може да ја провлечете низ свадбената церемонија на мноштво креативни...
„Рече дека штедел за да ми го купи ужасниов мал прстен – дали сум материјалист ако кажам дека не го ... „Рече дека штедел за да ми го купи ужасниов мал прстен – дали сум материјалист а...