Нежни и елегантни невестински фризури за летните свадби (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Нежни и елегантни невестински фризури за летните свадби (фото)

Целосно собрана или полу-собрана коса, декорирана со бисерчиња или нежно венче – која фризура ќе ја одберете за вашиот ден?

nezhni-i-elegantni-nevestinski-frizuri-za-letnite-svadbi-foto-01.jpg

Фризурата на невестите е еден од најважните детали покрај фустанот и шминката, а во пролетниот и летниот период, не е лесно да се одбере идеалната.

Во топлите денови, ќе сакате фризурата да ви трае цел ден, па најдобро е да одберете целосно собрана или барем полу-крената.

Невестите кои сакаат да останат едноставни, а сепак елегантни, ќе се воодушеват од идеите во продолжение.

Нежни венчиња, бисери, елегантни шноли и панделки – кој ќе биде вашиот избор за невестинска фризура?

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 идеи за снежни свадбени фотографии Недогледно снежно белило и прегратки и љубов кои греат во студените денови... ...
20 идеи како да додадете боја во амбиентот на пролетните свадби Неутралните и пастелни нијанси се секогаш идеални за пролет, но новиот тренд мож...
Идеи за одлични свадбени фотки за кои не ви требаат многу пари За добра и оригинална фотка не секогаш се потребни многу пари и подготовки. Она ...