Детали за свадбата кои никогаш не треба да ги споделите на социјални мрежи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Детали за свадбата кои никогаш не треба да ги споделите на социјални мрежи

Славете ја љубовта, но не го споделувајте секој момент од организацијата и реализацијата на социјалните мрежи.

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-01.jpg

Кога станува збор за социјалните мрежи, луѓето често претеруваат и не ја знаат границата до која може да одат со објавите.

За оние кои погрешно ги сфатиле социјалните мрежи – не треба да си го пренесете цел живот и да ги објавите сите детали.

Некогаш од заштита и безбедност, а некогаш бидејќи никого не го интересира – кои работи за свадбата никогаш не треба да ги објавувате?

Колку пари сте потрошиле на големиот ден (или колку се скапи свадбите)

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-002.jpeg

Вашата листа со гости (преку фотки од организацијата)

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-03.jpg

Невестинскиот фустан (оставете нешто да биде изненадување)

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-04.jpg

Искажување јавни фрустрации за одредени гости на свадбата

Постојани објави за тоа под колкав стрес/возбуда сте – никој не го интересира

Секојдневно одбројување до денот на свадбата

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-05.jpg

Тековно известување за целиот ден – од прво кафе, до шминка, до земање од дома и ресторан

И секако, не мора да ги објавите сите можни фотографии, или пак да објавувате секој ден фотки од свадба во наредните месеци

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-06.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Непосакувани гости, фрлање пари за покани: Работи за кои паровите најм... Свадбата важи за еден од најголемите и најважните денови кои младенците треба да...
Мала или голема свадба - Како да одлучите што е подобро за вас? Еден од најчестите конфликти што парот ги има со своите семејства е дали свадбат...
„Сакаш да бидеш невеста?“ - свекрвата се обидела да ја засени невестат... Дали сте присуствувале на свадба каде некоја жена со долг бел фустан сака да ја ...

Најчитани неделава