Фотограф кој ќе го посакате за вашата свадба - „лови“ фотки од најискрените, природни моменти
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Фотограф кој ќе го посакате за вашата свадба - „лови“ фотки од најискрените, природни моменти

Ниту една свадба не може да помине без фотограф. Но најчесто овие фотографии се „сценирани“ - сите позираат и изгледаат совршено. 

fotograf-koj-kje-go-posakate-za-vashata-svadba-lovi-fotki-od-najiskrenite-prirodni-momenti-01.jpg

Свадбените фотографии на Иан Велдон се нешто сосема поразлично. Имено, и тој самиот вели дека не е свадбен фотограф, туку личност која фотографира церемонии без никакви невистини.

На неговите фотографии нема да видите младоженци кои позираат, лажни насмевки од роднините или гости кои изгледаат совршено. 

На фотографиите на Иан ќе видите луѓе кои не знаат да танцуваат, деца со смешни гримаси, хаосот за време на подготовките и младоженци кои се обидуваат да каснат нешто.

View this post on Instagram

#ianweldon #wedding #speeches

A post shared by Ian Weldon (@ianjweldon) on

Ова се фотографии кои покажуваат како навистина изгледа една венчавка. Понекогаш подготовките се позабавни и од самата церемонија, а Иан успешно ги доловува овие моменти.

А кога ќе го погледнете резултатот, и самите ќе посакате да го поканите да фотографира некоја ваша прослава:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 идеи за снежни свадбени фотографии Недогледно снежно белило и прегратки и љубов кои греат во студените денови... ...
„Облачиња“ од цвеќе: Најпопуларниот свадбен тренд за оваа сезона Од сите свадбени трендови за 2019-та година, тронот им припаѓа на цветните аранж...
Невообичаени, а прекрасни алтернативи за свадбена декорација Ништо не го одзема здивот како кога ќе видите фотографија на која има изобилство...