Каков тип на венчаница е хит во различни земји од светот? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Каков тип на венчаница е хит во различни земји од светот? (фото)

Врз основа на пребарувањата за фустани на идните невести, од социјалната мрежа Pinterest ги издвоија најпопуларните модели, согласно државата од каде тие потекнуваат. И трендовите дефинитивно не се исти.

kakov-tip-na-venchanica-e-hit-vo-razlichni-zemji-od-svetot-foto-1.png

Во секоја држава постојат омилени силуети и стилови. Французинките, на пример, во потрага се по кратки венчаници. Рационалните девојки од Германија, пак, повеќе се заинтересирани за модели кои се соодветни за општински церемонии.

Британките посакуваат фустан за венчавка на плажа, а дамите од Шпанија во рустичен амбиент. Во далечната Австралија тежнеат кон минимализам, додека оние во Јапонија се првенствено заинтересирани за природните материјали. Американките им се верни на класичните долги фустани.

Од друга страна, за невестите во Аргентина, најпосакувана опција е моделот што ја нагласува фигурата и облините. Бразилките пребаруваат фустани кои се идеални за свадба под ведро небо, а жените од Мексико кроеви налик на сирени.

Еве каков тип на венчаница е хит во различни земји од светот:

Франција

kakov-tip-na-venchanica-e-hit-vo-razlichni-zemji-od-svetot-foto-2.jpg

Шпанија

kakov-tip-na-venchanica-e-hit-vo-razlichni-zemji-od-svetot-foto-3.jpg

Австралија

kakov-tip-na-venchanica-e-hit-vo-razlichni-zemji-od-svetot-foto-4.jpg

Соединети Американски Држави

kakov-tip-na-venchanica-e-hit-vo-razlichni-zemji-od-svetot-foto-5.jpg

Мексико

kakov-tip-na-venchanica-e-hit-vo-razlichni-zemji-od-svetot-foto-6.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Типови на луѓе без кои не може да помине ниедна свадба Секоја свадба е посебна на свој начин, почнувајќи од разликите на местото каде с...
Како една невеста се снашла за да си ја носи венчаницата секој ден? Ема Мејл е 36-годишна креативна жена која не можела да се помири со фактот дека ...
15 работи кои секоја идна невеста треба да ги знае пред да купи венчаница Покрај целата организација, бирањето и купувањето венчаница е една од најважните...

Најчитани неделава