Како една невеста се снашла за да си ја носи венчаницата секој ден?


Како една невеста се снашла за да си ја носи венчаницата секој ден?

Ема Мејл е 36-годишна креативна жена која не можела да се помири со фактот дека нејзината сакана венчаница ќе треба да стои на закачалка до крајот на животот...

kako-edna-nevesta-se-snasla-za-da-si-ja-nosi-vencanicata-sekoj-den-001.jpg

Венчаницата која ја одбрала била прилично едноставна, направена од бела тантела и нежна постава, со кратки ракави и разголен грб.

Но, за да може да си ја носи секојдневно кога и да посака, решила да ја обои во темно зелена боја и да го искине долниот дел од фустанот, за од долг да добие средна должина.

„Го обожавам фустанот. Добива многу внимание и комплименти, но никој не забележува дека тоа е мојата венчаница.“

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Креативна и економична свадбена идеја - Оставете порака за новиот брачен пар Денес има толку многу начини како да се разубави една свадбена веселба. Почнувај...
15 работи кои секоја идна невеста треба да ги знае пред да купи венчаница Покрај целата организација, бирањето и купувањето венчаница е една од најважните...
Кои 3 модели на венчаници ви одговараат според градбата на телото? Почнавте да барате совршена венчаница? Ви треба водич за сите тие различни силуе...

Најчитани неделава