Најпопуларните песни за прв свадбен танц за 2019-та година


Најпопуларните песни за прв свадбен танц за 2019-та година

Можеби со вашиот вереник се сложувате за сè – што да јадете, кој филм да го гледате или каде да излезете.

najpopularnite-pesni-za-prviot-svadben-tanc-za-2019-ta-godina-01.jpg

Но кога станува збор за песната на којашто ќе го играте вашиот прв танц, можно е да се појават несогласувања. Доколку сте заглавиле на оваа одлука, можеби ви треба малку инспирација.

Затоа погледнете ги 15-те најпопуларни песни за првиот свадбен танц за 2019-та година:

Unchained Melody – Righteous Brothers

Постои нешто волшебно во текстот на оваа песна што ќе ве натера да почувствувате носталгија за деценија во која не сте ни биле родени.

All of Me – Џон Леџенд

Внесете ја романсата на Џон Леџенд и Криси Тајген во вашата најважна ноќ.

I Don’t Want to Miss a Thing – Aerosmith

Можеби филмот раскажува тажна приказна, но оваа рок балада секогаш ќе има посебно место во нашите срца.

The Way You Look Tonight – Френк Синатра

Венчаницата, косата, шминката… Френк знае за што пее.

At Last – Ета Џејмс

Зарем постои поромантичен текст на песна од овој?

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 одлични модерни песни за првиот свадбен танц Во морето певливи хитови и заразни рефрени, за првиот свадбен танц одберете песн...
100 идеи за песни, ако не знаете што да одберете за првиот свадбен танц Постојат многу детали кои треба да ги имате предвид кога ја планирате вашата сва...
30 прекрасни невести кои одбиле да носат бела венчаница Венчавка – церемонијата која секогаш е проследена со традиции и адети, иако млад...

Најчитани неделава