Инспирација „Есенска свадба“ – идеи како да се подготвите за најубавиот ден во животот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Инспирација „Есенска свадба“ – идеи како да се подготвите за најубавиот ден во животот (фото)

Има нешто магично во есенските свадби, што дури и дождот не може да го расипе целото искуство. Најважна е секако љубовта и желбата за добра веселба, како и да се подели среќата со сите блиски и сакани луѓе.

Inspiracija-esenska-svadba-01.jpg

Доколку се подготвувате за есенска свадба инспирацијата е бесконечна – од китенките, бидермаерот и декорациите на масите, па сè до тортата и симпатичните детали како начинот на чување на прстените на младоженците.

Погледнете ги фотките, дефинитивно ќе се вљубите во идејата за свадба на есен:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Типови на луѓе без кои не може да помине ниедна свадба Секоја свадба е посебна на свој начин, почнувајќи од разликите на местото каде с...
8 работи околу свадбите за кои на гостите НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ Планирањето свадба е прилично стресна работа. Долга листа на обврски кои треба д...
Невестата го изгубила видот - гостите на свадбата ставиле превез на очите за поддршка Таа го изгубила видот на 27 години, а својот сакан го запознала подоцна и никога...

Најчитани неделава