Невеста во црно, темни декорации – инспирација за сите кои не сакаат клише бела свадба (фото)


Невеста во црно, темни декорации – инспирација за сите кои не сакаат клише бела свадба (фото)

Графичка дизајнерка ги инспирира сите кои не сакаат бели свадби – облечена е во црна венчаница, а декорациите на маса и цветните аранжмани се со темни бои – би се осудиле ли на вакво нешто?

nevesta-vo-crno-temni-dekoracii-i-cvetovi-inspiracija-za-site-koi-ne-sakaat-klishe-bela-svadba-foto-01.jpg

Кога ќе се спомне свадба, сите помислуваат на бела венчаница и декорации во светли, неутрални бои.

Но, модерните парови, не сакаат да се држат до клише традициите, па наместо цела свадба да ја обојат во бело, прават храбри избори и се одлучуваат за темни бои.

Лидија Панг е графичка дизајнерка, исто како и нејзиниот сопруг, Ру Вилијамс, а се запознале пред 12 години на Myspace.

Пред неколку месеци тие направиле интимна свадбена церемонија во Велс, на ливада, украсена со темни цветни аранжмани и декорации, а фотографиите беа објавени пред неколку дена.

Невестата изгледа необично, но сепак елегантно во црна венчаница, комбинирана со црни чизми и едноставна шминка и фризура. По церемонијата, парот си направил тетоважи со нивните иницијали.

Иако многумина не би го „одобриле“ ова, сепак парот за многумина е инспирација:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невеста сака да ја замени деверицата бидејќи не ослабела до свадбата Невестата што ѝ врши притисок на својата тазе породена пријателка стана вирален ...
Невеста потрошила многу пари, па бара цвеќарот да ѝ работи гратис за свадбата „Потрошив многу пари за мојата свадба, ќе може ли ти да ми работиш гратис?“ - др...
8 работи околу свадбите за кои на гостите НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ Планирањето свадба е прилично стресна работа. Долга листа на обврски кои треба д...

Најчитани неделава