Невеста загрижена за фотките: „Дали да ми биде старосватица другарката со лоши заби?“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Невеста загрижена за фотките: „Дали да ми биде старосватица другарката со лоши заби?“

Не е првпат невестата да се грижи само за фотките наместо за пријателството – овојпат невеста размислува дали да ја покани за старосватица другарката која има лоши заби – како ќе изгледа на фотка?

nevesta-zagrizhena-za-fotkite-dali-da-mi-bide-starosvatica-drugarkata-so-loshi-zabi-01.jpgфото: depositphotos.com

На Reddit девојка се соочи со бројни критики откако си ја отвори душата и кажа што ја мачи.

Како би реагирале вие да го прочитате ова:

„Потребно ми е мислење. Мојата другарка од детството и јас секогаш се договаравме да си бидеме старосватици. Нашите родители се дружат и се знаеме од деца. Пред неколку години јас се иселив од државата, но уште сме блиски и се допишуваме многу.

Многу сакам да ја побарам за старосватица, но имам една дилема... не сум ја видела во живо долго време, но вчера видов едно видео и изгледа дека во последно време ѝ се создала дупка на предните заби. Дали сум злобна што сум загрижена како ќе изгледаат фотките на денот?

Ја обожавам но важни ми се и фотките од овој ден. Не знам што да правам, а не сакам да ја повредам. Дали да ја побарам и да се молам дека тоа нема да се гледа? Или да не ја побарам и да ризикувам пријателство? Помош...“

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невеста сака да ја замени деверицата бидејќи не ослабела до свадбата Невестата што ѝ врши притисок на својата тазе породена пријателка стана вирален ...
Невеста потрошила многу пари, па бара цвеќарот да ѝ работи гратис за свадбата „Потрошив многу пари за мојата свадба, ќе може ли ти да ми работиш гратис?“ - др...
Невеста во црно, темни декорации – инспирација за сите кои не сакаат клише бела свадба (фото) Графичка дизајнерка ги инспирира сите кои не сакаат бели свадби – облечена е во ...

Најчитани неделава