Одлуки за подобра кариера
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Одлуки за подобра кариера

odluki-za-podobra-kariera-povekjeАко навистина сакате да ја насочувате кариерата на вистински пат или едноставно да имате подобар став кон работата, ви советуваме да започнете полека.

 

Еве неколку работи кои ви советуваме да ги направите.odluki-za-podobra-kariera

1. Поставете рокови за усовршување на биографијата (CV-то).

2. Бидете на јасно што сакате да работите!

3. Ставете граница помеѓу домот и работата.

4. Не избрзувајте со одлуките без претходно да ги испитате.

5. Секое утро започнете го со насмевка.

6. Грижете се за себе и својот изглед.

7. Сконцентрирајте се на сопствените цели.

Би можело да ве интересира:

Како да ја пронајдете вистинската работа за вас? Луѓето денес не очекуваат да најдат работа само за да заработат пари, туку бараа...
#womenwhowork: Три Инстаграм профили кои ќе ви се најдат за професионална инспирација Ако сте во потрага по инспирација кога е во прашање вашиот професионален живот, ...
„Бев банкарка, си дадов отказ, сега сум дизајнер на куќички за кукли и среќна сум“ Додека ја работи својата работа од соништата се чувствува среќна како 10-годишно...

Најчитани неделава